Často sa ma pýtate

 1. Ako dlho pred svadbou by sme si mali objednať svadobného fotografa?

Čo najskôr. Termíny hlavnej svadobnej sezóny bývajú rezervované aj rok dopredu. Neváhajte spýtať sa na obsadenosť vášho svadobného termínu cez kontaktný formulár na mojej webovej stránke. Odpoviem vám čo najskôr.


2. Akým spôsobom prebieha rezervácia?

Rezervovať si ma môžete telefonicky alebo cez kontaktný formulár. Záväzná rezervácia sa potvrdzuje uzatvorením zmluvy O dielo medzi mnou ako fotografkou a vami ako klientom. Obsahuje body, ktoré okrem iného zaručujú vám, tak ako aj mne rezerváciu termínu. Zmluva sa podpisuje na osobnom stretnutí. Pokiaľ ste z ďaleka alebo mimo Slovenska, dá sa zmluva podpísať a zaslať elektronicky. Preferujem však osobné stretnutie, na ktorom preberieme vaše predstavy svadobného dňa a zároveň sa osobne spoznáme.


3. Kde nájdeme váš cenník?

Stačí mi napísať prostredníctvom kontaktného formulára a obratom vám pošlem cenovú ponuku.


4. Ste ochotná cestovať za klientmi aj mimo vášho pôsobiska? / Uplatňujete si cestovné náklady?

Milujem cestovanie a spoznávanie nových miest. Preto sa poteším, ak bude vaša svadba v rámci celého Slovenska ale aj mimo neho. Cestovné si účtujem od 40 km od miesta bydliska podľa spotreby a aktuálnej ceny pohonných hmôt.


S radosťou uvítam všetky vaše nápady, prípadne poradím na osobnom stretnutí. Je to váš deň, preto je pre mňa dôležité, aby boli spomienky na tento deň zachytené podľa vašich predstáv.


6. Chceli by sme fotiť portréty v iný ako svadobný deň. Je to možné?

Samozrejme, je to možné. Väčšina svadobných párov si vyberá portrétne fotenie v iný ako svadobný deň. Má to viacero výhod. Svadobný pár si môže užiť pri fotení pohodovú atmosféru, keďže fotenie trvá približne 4 hodiny. Najlepšie svetelné podmienky sú v podvečerných hodinách, pri západe slnka. Takáto atmosféra sa dokonale hodí na svadobné portréty. Je tu možnosť navštíviť zaujímavé, inšpiratívne, atraktívne miesta a nebránim sa za vašimi vysnívanými fotografiami vycestovať aj mimo Slovenska.


7. Budú naše fotografie upravené?

Všetky odovzdané fotografie sú mnou upravené pomocou profesionálneho softvéru na úpravu fotografií.


8. Ako dlho si počkáme na fotografie?

Každá jedna fotografia si vyžaduje individuálnu úpravu, preto je termín odovzdania 12 týždňov. Tento termín sa môže predĺžiť v čase vrcholiacej svadobnej sezóny.


9. Na koľko fotografií sa môžeme tešiť?

Počet odovzdaných fotografií sa pohybuje od 500 kusov a viac. Tento počet je podmienený rôznymi faktormi, ako napríklad počet hostí, dĺžka svadobného dňa…


10. Ako budú fotografie odovzdané?

Fotografie sú odovzdané prostredníctvom cloudového súkromného priestoru. Jedna zložka sú fotografie v plnom rozlíšení, čiže do tlače a druhá zložka sú fotografie v menšom rozlíšení ktoré slúžia na webové použitie. Okrem digitálnych verzií fotografií odovzdávam jeden fine art print / vytlačená fotografia v rozmere 50x70cm na archívnom papieri.© 2014 - 2023 Vanda Mesiariková - svadobné fotografie a portréty