SVADBA NA CHOPKU

Chopok je nepochybne vrchol s najlepšími vyhliadkami v pohorí Nízkych Tatier. Milujem drsné hory, oblaky na dosah ruky a ďaleké výhľady. Som šťastná, že na Slovensku máme tak krásne hory, ktoré sa pre mňa na chvíľu stali výzvou, ihriskom a pracovným priestorom.

Dada a Jirko odcestovali zo svojho domova v Bratislave, aby sa zosobášili na vrchole najvyššej hory Nízkych Tatier. Myslím, že obrad v nadmorskej výške 2024 metrov nieje štandardným obradom, ale pre týchto dvoch ľudí, ktorí milujú prírodu nadovšetko to bola jasná cesta. Vybrali si najkrajší slnečný deň v roku a rozhodli sa pre obrad v oblakoch. Stretli sme sa v Jasnej pod Chopkom. Dada s Jirkom si nevedeli predstaviť tento deň bez svojho psa, takže všetko podriadili tomu, aby Ivonka mohla stráviť s nimi celý deň. Do lanovky sme nakoniec naskočili aj so svedkami a ich psom Umou. Po krátkom ubytovaní v hotely Rotunda na vrchole Chopku sme sa šli prejsť po okolí.

  

SVADOBNÉ PORTRÉTY V SLOVENSKÝCH HORÁCH

Počasie bolo ideálne a tak sme sa rozhodli zamieriť na tichšie miesta v okolí Chopku, pozorovali sme dokonalé výhľady. Dada a Jirko sú v horách ako doma. Bolo to zrejmé, keď bez námahy kráčali mimo chodníka, po horskej tráve, okolo kosodrevín, po ostrých skalách. Celý čas sa usmievali a obdivovali drsné vrcholy naokolo.  Dada si svoje svadobné šaty šila sama, v dokonalom súlade s prírodou a slovenskými tradíciami vyznievali i ornamenty na šatách.

SVADOBNÝ OBRAD NA VRCHOLE KOPCA

Svoje áno si povedali na vrchole Chopku. V úzkom kruhu oddávajúcich a svedkov. Výmena prstienkov, prvý bozk. Oblaky leteli cez nás a výhľady nám ukazovali aká je slovenská príroda krásna. Po ceremónii sme na skalách pozerali do diaľky, žasli nad krajinou a mne sa podarilo zachytiť ten lásky náboj medzi Dadou a Jirkom.

Šťastný pár sa ešte potúlal skalistou cestou z vrcholu k hotelu Rotunda, kde ich už čakala privátna presklenná panoramatická miestnosť s večerou pri západe slnka a nočným pobytom sledujúc obrazy hviezdnej oblohy.

 

© 2014 - 2023 Vanda Mesiariková - svadobné fotografie a portréty