dsc_3613-web

Svadobná fotografka Vanda Mesiariková

 

Fotografka freelancerka z Prievidze, profesionálne sa venuje predovšetkým svadobnej fotografií. Vyhľadáva výzvy a ešte radšej experimentuje. Fotenie je pre ňu formou sebavyjadrenia, vo voľnej tvorbe sa venuje inscenovanému portrétovaniu, profesne sa zameriava na svadobnú fotografiu. Je lektorkou fotografických kurzov na Akadémii Kreatívnej Fotografie.

Vášeň: analógová fotografia

V začiatkoch tvorby sa venovala lomografii, kde bola ocenená v súťaži Tori Amos Inspiration Competition. Fotenie je pre ňu formou sebavyjadrenia, vo voľnej tvorbe sa venuje inscenovanému portrétovaniu, profesne sa zameriava na svadobnú fotografiu. Inšpiráciu čerpá najmä z ľudí, ktorých fotí a vo fotografii je pre ňu základom motív alebo emócia, ktorú sa snaží vyjadriť. V roku 2013 bola súčasťou Projektu Fotokino ’10 – autorské výstavy. Ďalej sa venovala tvorbe fotografických reportáží do časopisu iLemon. V roku 2015 získala tretie miesto na celoštátnom kole súťaže AMFO 2015. Spolupracovala s mladým návrhárom odevov – Michalom Šumichrastom na kolekcii Prison.

Fotografia a film

Zaujíma sa aj o film, v roku 2013 režírovala svoj krátky film Medzi vrstvami, ktorý získal prvé miesto na celoštátnej prehliadke Cineama a tretie miesto na svetovom festivale filmov Unica. Film bol premietaný na niekoľkých domácich i zahraničných festivaloch, napríklad Uppsala International Short Film Festival vo Švédsku, Colours of Ostrava, Medzinárodný filmový festival Bratislava alebo Opavský Páv.

Aktuálnym výstavným súborom je súbor Bod Lomu, ktorý bol vystavený pri príležitosti spoločnej autorskej výstavy absolventov Akadémie Kreatívnej Fotografie pod názvom Vlastný pohľad III. Je absolventkou Akadémie Kreatívnej Fotografie v Bratislave.

Ponuka fotenia:

  • svadobná fotografia
  • ateliérová fotografia
  • rodinná fotografia
  • reklamná a produktová fotografia
  • fashion
  • koncerty / eventy / promo

 

Autorské výstavy

Ocenenia

Rozhovory

Koncertné fotoreporty

Video – produkcia

Film – réžia, produkcia


© 2014 - 2018 Vanda Mesiariková - svadobné fotografie a portréty